Ubezpieczenie autocasco to sprawa dość dyskusyjna, gdyż nie każdy musi je posiadać. W odróżnieniu od obowiązkowego ubezpieczenia cywilnego, czyli najprościej mówiąc O C, różni się ono tym, że posiada dobrowolny charakter. Jako takie powinno być ono na tyle atrakcyjne dla klientów, by byli oni zainteresowani jego zakupem. W związku z tym to w gestii firm ubezpieczeniowych jest dostosowanie pakietów autocasco dla potrzeb kierowców.

Dla potencjalnego klienta bardzo pomocnym programem jest kalkulator A C, który usprawni podjęcie dobrej decyzji, której nie trzeba będzie żałować. Narzędzie to bez większego trudu można znaleźć w internecie za pomocą wyszukiwarki internetowej. Program ten polega na tym, że pozwala on wskazać najkorzystniejsze dla kierowcy rozwiązanie w zależności od potrzeb, które wiążą się z użytkowaniem samochodu. Po wyszukaniu najlepszej dla siebie polisy dobrze jest zaplanować spotkanie z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej, który przedstawi szczegóły interesującego nas pakietu.

Jaki pakiet dla kogo?

Nie wszyscy kierowcy przecież potrzebują mieć jeden pakiet ochronny, jeśli chodzi o autocasco. Tym właśnie różni się ono zasadniczo od ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, które oprócz tego, że jest dla wszystkich obowiązkowe, to dodatkowo zakres ochrony jest taki sam. O C może się różnić jedynie wysokością składki, jak też firmą, którą sami możemy wybrać.

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie autocasco, to tutaj także może się ono różnić wysokością składki, jak też firmą ubezpieczeniową. Na tym jednak wspólne cechy się kończą.

Pierwszą i podstawową różnicą jest to, że autocasco posiada charakter fakultatywny. Istnieją jednak przypadki, kiedy trzeba kupić ubezpieczenie AC obowiązkowo. Dzieje się tak na przykład w sytuacji, kiedy auto stanowi własność banku, ponieważ zostało ono zakupione w drodze kredytu. W takiej sytuacji stajemy, niestety, przed obowiązkiem wydania naszych pieniędzy na pakiet A C. Wystarczy jednak wziąć pod uwagę coś takiego, jak licznik autocasco, co pozwoli nam szybko zweryfikować rynek pod względem zakresu ochronnego autocasco, jak również ceny.

Bezpieczne dziś i bezpieczne jutro

Niewiele osób myśli o tym, że możliwość, która jest związana z posiadaniem nieobowiązkowego ubezpieczenia autocasco, to także komfort psychiczny, który się wiąże z beztroską o sytuacje, od których moglibyśmy się ubezpieczyć. Nie doświadczamy lęków na myśl o kradzieży naszego auta, jeśli tylko posiadamy stosowny pakiet, który nas chroni przed tego typu ewentualnością.

Dobrze jest zatem w sposób szczegółowo przemyślany podjąć decyzję o tym, czy rzeczywiście zawarcie polisy AC aż tak bardzo obciąży nasz budżet.

Przecież mamy możliwość wyszukania za pomocą kalkulatora A C najlepszej oferty na rynku ubezpieczeniowym.

Być może wydaje się nam, że autocasco jest zbędnym wydatkiem, a nawet – fanaberią. Potem jednak, kiedy dochodzi do wypadku lub też kradzieży, zazwyczaj bardzo gorzko żałujemy, że nie byliśmy na tyle rozsądni, by wykupić ubezpieczenie autocasco, które w rezultacie końcowym byłoby o wiele tańsze.