Nieprzypadkowo istnieje powiedzenie: Mądry Polak po szkodzie. Rodacy uczą się (albo i nie) dopiero na błędach. Dopiero po wypadku, gdy rodak nie otrzyma odszkodowania, zagląda do OWU i uważnie czyta podpisaną niegdyś umowę z ubezpieczycielem. Dopiero po fakcie, to jest po zakupie polisy, obywatel dowiaduje się, że sąsiad czy znajomy zrobił tak i siak i ma taniej, a my znacznie drożej. A może by tak raz być mądrym… przed szkodą?

Jak zaoszczędzić przed kupnem ubezpieczenia samochodu? Odpowiedź: korzystać z kalkulatora OC. To właśnie dzięki niemu możemy zrobić pobieżne rozeznanie w ofertach, następnie przysiąść i zanalizować propozycje ubezpieczycieli i ostatecznie kupić ubezpieczenie OC przez internet.

O walorach i korzyściach kalkulatora OC można poczytać w artykule o najtańszym OC i tanim ubezpieczeniu AC. Polecamy przeczytać materiał, bowiem porusza dwie ważne kwestie. Po pierwsze wyjaśnia dlaczego za obowiązkowe ubezpieczenie OC nie płacimy tyle samo w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Zakres oferowanej ochrony w każdej firmie ubezpieczeniowej jest dla nas taki sam (obecnie sumy gwarancyjne po nowelizacji ustawy wynoszą 5 mln euro za szkody na osobie oraz 1 mln euro za szkody w mieniu), skąd więc biorą się różnice cenowe sięgające kwot nawet 500-1000 zł? Po drugie tłumaczy, w jaki dokładnie sposób może Ci pomóc kalkulator OC.

Ignorancja w zakresie podstawowej wiedzy ubezpieczeniowej zwykle źle się kończy dla kierowcy. Nie bądźmy mądrzy po, ale już przed kupnem polisy OC!