Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie dochodzić odszkodowania z OC lub masz problemy z uzyskaniem należnego świadczenia możesz skorzystać z pomocy specjalistów.

Może zdarzyć się, że z przyczyn od Ciebie niezależnych (brak czasu, zły stan zdrowia) nie jesteś w stanie samodzielnie dochodzić należnego Ci odszkodowania z OC. Warto wówczas zastanowić się nad zleceniem sprawy do biura dochodzenia odszkodowań. W obecnych czasach nietrudno znaleźć firmę, która kompleksowo zajmą się pomocą prawną w kwestii dochodzenia odszkodowania. Często jednak obsługa może być mało profesjonalna, a usługa – droga.

Wybierając biuro dochodzenia odszkodowań powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, w jaki sposób firma będzie pobierała wynagrodzenie. Niektóre biura pobierają zaliczkę już na początku współpracy – za przyjęcie zlecenia. Część firm pobiera zapłatę dopiero po uzyskaniu przez klienta roszczenia odszkodowawczego. Działania takich biur charakteryzują się dużo większą skutecznością, gdyż z reguły podejmują się spraw z pewnością wygranej. Inaczej narażałyby się na straty.

Kolejną istotną kwestią jest wysokość wynagrodzenia dla firmy zajmującej się dochodzeniem odszkodowań. Zawsze warto skonsultować umowę z osobami postronnymi, przed jej podpisaniem. Zapisy dotyczące wynagrodzenia bywają bowiem różnie sformułowane. Począwszy od zapisu procentowego udziału w wypłaconym odszkodowaniu, a skończywszy na zwrotach uzależniających wynagrodzenie od poniesionych kosztów i czasu na rozwiązanie sprawy.

Wybór rzetelnego biura dochodzenia odszkodowań nie jest zatem prosty. Mimo wszystko, jeśli zależy Ci na czasie i oszczędzeniu sobie dodatkowego stresu po wypadku, warto skorzystać z usług firmy specjalizującej się w dochodzeniu odszkodowań z ubezpieczenia OC.