ODSZKODOWANIA Z OC
Wszystko o ubezpieczeniach OC - co należy zrobić przed, jak postępować w razie wypadku i jak dochodzić zadośćuczynienia.

Stres związany z kolizją lub wypadkiem potęguje się, gdy rzecz wydarzyła się poza granicami RP. Poszkodowani niejednokrotnie nie znają procedur ani przysługujących praw. Dlatego też w dzisiejszym artykule postanowiliśmy podpowiedzieć, co właściciel pojazdu powinien zrobić, gdy poniósł szkody za granicą.

Ubezpieczenie autocasco to sprawa dość dyskusyjna, gdyż nie każdy musi je posiadać. W odróżnieniu od obowiązkowego ubezpieczenia cywilnego, czyli najprościej mówiąc O C, różni się ono tym, że posiada dobrowolny charakter. Jako takie powinno być ono na tyle atrakcyjne dla klientów, by byli oni zainteresowani jego zakupem. W związku z tym to w gestii firm ubezpieczeniowych jest dostosowanie pakietów autocasco dla potrzeb kierowców.

Historie o niewypłaconych odszkodowaniach nie zachęcają kierowców do inwestowania w zakup ubezpieczenia Autocasco. Nasz samochód bez zakupionej ochrony ubezpieczeniowej nie jest w pełni bezpieczny. Co zrobić aby w razie doznania szkody uzyskać jak najwyższe odszkodowanie z AC?

Co w przypadku, gdy sprawca zdarzenia drogowego jest nieznany lub uciekł z miejsca kolizji lub wypadku? Jakie możliwości ma poszkodowany, który nie może ustalić tożsamości sprawcy? Na te pytania odpowiemy w tym artykule.

Oczywiście kolizja lub wypadek to dla kierowcy, zarówno sprawcy, jak i poszkodowanego, bardzo nieprzyjemne przeżycie. Należy jednak zachować trzeźwość umysłu i szybko przedsięwziąć pewne kroki.