ODSZKODOWANIA Z OC
Wszystko o ubezpieczeniach OC - co należy zrobić przed, jak postępować w razie wypadku i jak dochodzić zadośćuczynienia.

Nieprzypadkowo istnieje powiedzenie "Mądry Polak po szkodzie". Rodacy uczą się (albo i nie) dopiero na błędach. Dopiero po wypadku, gdy rodak nie otrzyma odszkodowania, zagląda do OWU i uważnie czyta podpisaną niegdyś umowę z ubezpieczycielem. Dopiero po fakcie, to jest po zakupie polisy, obywatel dowiaduje się, że sąsiad czy znajomy zrobił tak i siak i ma taniej, a my znacznie drożej. A może by tak raz być mądrym… przed szkodą?

W momencie, gdy zawieramy umowę, w której przedmiotem jest ubezpieczenie samochodu niejeden z nas zastanawia się czy w faktycznej sytuacji zagrożenia dla naszego auta owa kwota ubezpieczenia, na jaką zdecydowaliśmy się podpisać umowę będzie wypłacona czy też nie.

Na miejscu wypadku możemy się znaleźć jako uczestnicy lub świadkowie. Odpowiednie zachowanie na miejscu zdarzenia pozwoli nawet zapobiec niepotrzebnej śmierci.

Ubezpieczenie OC ma chronić nie tyleż sprawcę zdarzenia przed finansowymi konsekwencjami spowodowanych szkód, ileż samego poszkodowanego, który otrzyma któreś ze świadczeń w zależności od charakteru poniesionej szkody.

Wokół ubezpieczenia OC przez lata narosło wiele mylnych przekonań, które w ostatecznym rozrachunku okazują się bardzo kosztowne. Wielu kierowców uważa na przykład, że OC chroni ICH majątek. Tymczasem nic bardziej mylnego. Dlatego dzisiaj zastanowimy się, kto może ubiegać się o odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia OC.