ODSZKODOWANIA Z OC
Wszystko o ubezpieczeniach OC - co należy zrobić przed, jak postępować w razie wypadku i jak dochodzić zadośćuczynienia.

Dzisiaj odbiegniemy nieco od tematu ubezpieczeń komunikacyjnych. Z uwagi na zbliżający się milowymi krokami sezon narciarski zastanowimy się, co można zrobić, aby uniknąć szkód na stoku.

Bez ubezpieczenia OC ani rusz. Jak szybko znaleźć te najtańsze? Najprostszy sposób to kalkulator OC. Kierowcy w obecnych czasach mają łatwiej, już nie muszą biegać po ubezpieczycielach – wystarczy dwadzieścia minut przed komputerem, by kupić obowiązkową polisę OC.

Jeśli już doszło do kolizji powinniśmy ustalić winnego i poszkodowanego. W tym celu nieoceniony jest druk oświadczenia sprawcy kolizji.

Jeżeli chcesz nie ubezpieczać mieszkania, nie inwestować w polisę na życie czy nie kupować Autocasco – twój wybór, twoje ryzyko. Inaczej wygląda sytuacja, gdy chodzi o ubezpieczenie OC. Każdy posiadacz samochodu musi ją kupić czy tego chce czy nie. Istnieją jednak sytuacje, gdy można wypowiedzieć OC.

Ubezpieczenia komunikacyjne OC i AC chronią ubezpieczonego przed roszczeniami osób poszkodowanych oraz stratami finansowymi związanymi z kolizjami i wypadkami. Zakres jest bardzo szeroki, jednakże w niektórych przypadkach kierowcy mogą nie uzyskać odszkodowania.