ODSZKODOWANIA Z OC
Wszystko o ubezpieczeniach OC - co należy zrobić przed, jak postępować w razie wypadku i jak dochodzić zadośćuczynienia.
Pomyśl przed
Lepiej zapobiegać niż leczyć

15 maja 2015 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące obowiązku przewożenia dzieci w specjalnych fotelikach. Obowiązek ten będzie zależał teraz wyłącznie od wzrostu pociechy, a nie jak do tej pory – od wieku. To jednak nie wszystkie zmiany.

Ostatnimi czasy kierowcy coraz chętniej przekonują się do internetowego narzędzia jakim jest porównywarka OC. Nic dziwnego, porównywarki rozmaitych usług już od dłuższego czasu zyskują kolejnych zwolenników. Co daje nam porównanie ubezpieczeń? Na ile rzetelnym narzędziem jest porównywarka ubezpieczeń? Jak ubezpieczyciele przeliczają składkę OC?

Ubezpieczenie autocasco to sprawa dość dyskusyjna, gdyż nie każdy musi je posiadać. W odróżnieniu od obowiązkowego ubezpieczenia cywilnego, czyli najprościej mówiąc O C, różni się ono tym, że posiada dobrowolny charakter. Jako takie powinno być ono na tyle atrakcyjne dla klientów, by byli oni zainteresowani jego zakupem. W związku z tym to w gestii firm ubezpieczeniowych jest dostosowanie pakietów autocasco dla potrzeb kierowców.

Nieprzypadkowo istnieje powiedzenie "Mądry Polak po szkodzie". Rodacy uczą się (albo i nie) dopiero na błędach. Dopiero po wypadku, gdy rodak nie otrzyma odszkodowania, zagląda do OWU i uważnie czyta podpisaną niegdyś umowę z ubezpieczycielem. Dopiero po fakcie, to jest po zakupie polisy, obywatel dowiaduje się, że sąsiad czy znajomy zrobił tak i siak i ma taniej, a my znacznie drożej. A może by tak raz być mądrym… przed szkodą?

Dzisiaj odbiegniemy nieco od tematu ubezpieczeń komunikacyjnych. Z uwagi na zbliżający się milowymi krokami sezon narciarski zastanowimy się, co można zrobić, aby uniknąć szkód na stoku.

Bez ubezpieczenia OC ani rusz. Jak szybko znaleźć te najtańsze? Najprostszy sposób to kalkulator OC. Kierowcy w obecnych czasach mają łatwiej, już nie muszą biegać po ubezpieczycielach – wystarczy dwadzieścia minut przed komputerem, by kupić obowiązkową polisę OC.

Jeżeli chcesz nie ubezpieczać mieszkania, nie inwestować w polisę na życie czy nie kupować Autocasco – twój wybór, twoje ryzyko. Inaczej wygląda sytuacja, gdy chodzi o ubezpieczenie OC. Każdy posiadacz samochodu musi ją kupić czy tego chce czy nie. Istnieją jednak sytuacje, gdy można wypowiedzieć OC.

Mamy nadzieję, że nie należysz do kierowców, którzy nie wykupują ubezpieczenia OC. A jeśli tak, to cóż – prawdopodobnie UFG ma już Cię na oku.

Nawet najlepszego kierowcę może spotkać awaria pojazdu. Oczywiście, pewnych niedogodności da się uniknąć poprzez rozważną jazdę, terminowe przeglądy techniczne i… dodatkowe koło w bagażniku. Można też wykupić ubezpieczenie Assistance.

O bezpieczeństwo na drodze można zadbać na wiele sposobów. Pewne środki ostrożności, jak sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, należy przedsięwziąć przed wyruszeniem w trasę.