Dzisiaj odbiegniemy nieco od tematu ubezpieczeń komunikacyjnych. Z uwagi na zbliżający się milowymi krokami sezon narciarski zastanowimy się, co można zrobić, aby uniknąć szkód na stoku.

Pamiętaj o innych osobach

Każda osoba poruszająca się na stoku powinna mieć wzgląd na innych narciarzy. Korzystaj więc odpowiednio z wyciągów narciarskich oraz krzesełkowych, nie pozostawiaj swojego sprzętu w takim miejscu, w którym ktoś może łatwo na niego wpaść i zawsze pamiętaj, że narciarz jadący przed Tobą ma pierwszeństwo w wyborze trasy.

Miej świadomość, że nie jesteś sam na stoku i także od Ciebie zależy, czy jazda będzie bezpieczna dla Ciebie oraz innych.

Dostosuj szybkość do swoich umiejętności

Na stoku, podobnie jak na drogach, do największej liczby wypadków, dochodzi z powodu nadmiernej prędkości. Szybkość poruszania się powinieneś dostosować do:

  • swoich umiejętności,
  • rodzaju i stanu trasy,
  • warunków atmosferycznych.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z nartami, wstrzymaj się z ruszaniem od razu na najtrudniejsze stoki. Na całym świecie trudność tras narciarskich jest oznaczona kolorami:

  • niebieski - łatwa trasa
  • czerwony - trudna trasa
  • czarny - bardzo trudna trasa

Kup ubezpieczenie narciarskie

Nawet najlepsze przygotowanie nie pozwoli uniknąć wszystkich wypadków, więc warto przed wyjazdem kupić ubezpieczenie narciarskie. Dzięki takiej polisie unikniesz nieprzyjemnych finansowych konsekwencji wypadku i łatwiej uzyskasz profesjonalną pomoc w Polsce i za granicą.

Należy pamiętać, że w prawie wszystkich krajach popularnych wśród polskich narciarzy trzeba płacić za pomoc ratowników na stoku oraz transport helikopterem do szpitala. Taka podróż, nawet na krótki dystans, będzie bardzo kosztowna. Jeżeli przed wyjazdem wykupisz ubezpieczenie narciarskie, nie będziesz jednak musiał się martwić tymi kosztami.

Co ważne, za ubezpieczenie narciarskie nie trzeba wcale płacić dużo. Dobre oferty znajdziesz już za kilka złotych dziennie.

O tym, co powinna zawierać polisa narciarska, możesz przeczytać w tym artykule zamieszczonym na stronie porównywarki ubezpieczeń.