ODSZKODOWANIA Z OC
Wszystko o ubezpieczeniach OC - co należy zrobić przed, jak postępować w razie wypadku i jak dochodzić zadośćuczynienia.
Wypadek
I co teraz?

Na terytorium Polski obowiązuje ustawowa konieczność ubezpieczenia każdego zarejestrowanego pojazdu od odpowiedzialności cywilnej. Nie oznacza to niestety, że każdy użytkownik drogi stosuje się do tego obowiązku i ma wykupione ubezpieczenie samochodu.

Stres związany z kolizją lub wypadkiem potęguje się, gdy rzecz wydarzyła się poza granicami RP. Poszkodowani niejednokrotnie nie znają procedur ani przysługujących praw. Dlatego też w dzisiejszym artykule postanowiliśmy podpowiedzieć, co właściciel pojazdu powinien zrobić, gdy poniósł szkody za granicą.

Co w przypadku, gdy sprawca zdarzenia drogowego jest nieznany lub uciekł z miejsca kolizji lub wypadku? Jakie możliwości ma poszkodowany, który nie może ustalić tożsamości sprawcy? Na te pytania odpowiemy w tym artykule.

Oczywiście kolizja lub wypadek to dla kierowcy, zarówno sprawcy, jak i poszkodowanego, bardzo nieprzyjemne przeżycie. Należy jednak zachować trzeźwość umysłu i szybko przedsięwziąć pewne kroki.

Na miejscu wypadku możemy się znaleźć jako uczestnicy lub świadkowie. Odpowiednie zachowanie na miejscu zdarzenia pozwoli nawet zapobiec niepotrzebnej śmierci.

Jeśli już doszło do kolizji powinniśmy ustalić winnego i poszkodowanego. W tym celu nieoceniony jest druk oświadczenia sprawcy kolizji.